Estetikk, kunst og design

Bli kjent med de unike mulighetene Oslo gir i møte med kunstmuseer, gallerier og kunstnermiljøer.
Utforske dine kreative evner gjennom tegning, maling og grafikk.
Oplev et fargerikt år uansett hva du vil satse på senere i livet!

Elevintervju

Søk her

Kine liker å fordype seg i kunstens mange muligheter og elsker å male. Resultatet er store, surrealistiske bilder i sterke farger. Hvert bilde får sin egen historie. Det ligger mye selvutvikling i den skapende prosessen. Les Jeg maler – ergo er jeg!

Søk her

KunstMål

›› Gi innsikt i egne muligheter
›› Utvikle et personlig uttrykk
›› Fremme fagkunnskap
›› Skape engasjement for hvordan kunst kan påvirke enkeltmennesker og samfunn

Innhold

›› Komposisjon og fargelære
›› Klassisk frihåndstegning
›› Croquis, akt og portrett
›› Maleteknikker som akvarell, akryl og olje
›› Grafikk; dyptrykk og kollagrafi
›› Kunsthistorie

Metode

Du får individuell rettledning og hjelp. Teoretisk innføring og gjennomgåelse i teknikkene. Det blir gruppearbeid, oppgaver og fritt skapende arbeid. Vi besøker utstillinger, verksteder og museer i Oslo-området. Vi har også egne utstillinger. På Granum Kunstfagskole har vi fast avtale om Croquistegning.I vårsemesteret er det selvvalgt fordypningsoppgave. Det er mulig å arbeide med opptaksprøver til kunstskoler.

Du trenger ingen forkunnskaper – bare interesse!

Studietur til Italia / Roma og Firenze

10 dagers studietur til Roma og Firenze. Du får oppleve noen av verdens mest kjente kunstverk og italiensk kultur på sitt beste.

Det kan også bli en kort studietur til London.

Linjelærer

Marit Lund
marit@ronningen.fhs.no

Artikler fra denne linjen: